گروه های بیمه ای

بیمه تمام خطر پیمانکاران

معرفی بیمه نامه

بیمه تمام خطر پیمانکاران

 
بیمه‌‌نامه تمام خطر پیمانکاران بیمه‌‌نامه‌ای است که پروژه‌های درحال احداث عمرانی و ساختمانی، که ارزش مصالح آنها از ارزش اقلام مورد نصب در آن بیشتر می‌باشد را از قبیل ساختمان، پل، سد، راه، تونل، فرودگاه، موجشکن، اسکله، خطوط انتقال آب و فاضلاب، مخازن بتنی، پروژه‌های آبیاری زهکشی و .... تحت پوشش قرار می‌دهد.
پوشش این بیمه از زمان شروع عملیات نصب آغاز شده و شامل دوره آزمایش و درصورت تمایل بیمه‌گذار دوره تحویل موقت(دوره نگهداری یا تضمین) نیز خواهد شد.
موارد تحت پوشش در این بیمه‌نامه عبارتند از:
1. مبلغ قرارداد
2. مصالح یا اقلام تهیه شده توسط کارفرما(درصورتیکه در مبلغ پیمان منظور نشده باشد)
3. تعدیل از آنجائیکه در پروژه‌های در حال احداث با مدت زمان چند ساله، ارزش کالا و خدمات در سنوات بعدی اجرای پروژه از ارزش آن در سال اول بیشتر بوده مبلغ مورد بیمه در بیمه‌نامه نیز ثابت می‌باشد،درصورت تمایل بیمه‌گذار مبلغی بین10 تا30 درصد مبلغ قرارداد به عنوان تعدیل تحت پوشش بیمه‌نامه قرار گرفته و در صورت وقوع خسارت رقم آن به ارزش روز پرداخت می‌گردد.
4. لوازم و تجهیزات ساختمانی ابزار کار پیمانکاران از قبیل داربست، اطاقکهای موقت، انواع موتور، پمپ، ژنراتور، دستگاه جوش، کمپرسور و ... بوده که با خود از سر یک پروژه به پروژه دیگری می‌برند
5. برداشت ضایعات مبلغی که برای پاکسازی محل کارگاه پروژه از ضایعات ناشی از خسارت یا تخریب قسمتهای غیرقابل استفاده درصورت تمایل بیمه‌گذار به سرمایه مورد بیمه اضافه می‌شود و معمولاً بین 2 تا 10 درصد مبلغ قرارداد می‌باشد.
6. ماشین‌آلات و تجهیزات پیمانکاری شامل تاور کرین، لودر، کامیون، بلدوزر، کمپرسور.
7. اموال مجاور اموال متعلق یا دراختیار کارفرما و یا سایر پیمانکاران که در مجاورت پروژه قرار داشته و تحت پیمان پروژه مورد بیمه نمی‌باشد ولی از آنجائیکه کارفرما احتمال خسارت وارد به آنها را درهنگام اجرای پروژه می‌دهد، می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار دهد.
8. مسئولیت درقبال اشخاص ثالث، میزان حد غرامت جانی و مالی قابل پرداخت به اشخاص ثالث به غیر از پرسنل کارفرما و پیمانکاران پروژه مورد بیمه که طبق نظر بیمه‌گذار تعیین می‌شود.
9. ارزش اقلام مورد نصب در صورتیکه پروژه نصب داشته باشد شامل ارزش جایگزینی اقلام نو، مورد نصب با مورد مشابه می‌باشد که درصورت امکان از مبلغ پیمان جدا می‌شود.
10. حقوق و عوارض گمرکی.
11. هزینه حمل.
12. هزینه نصب (مطابق پیمان)
 
 

بازار هدف

کلیه پیمانکارانی که در رشته‌های ساختمان شامل امور پیمانکاری مربوط به ساخت ساختمانها و ابنیه اعم از چوبی، آجری، سنگی، بتنی و فلزی فعال هستند.
این بیمه‌نامه در رشته‌های مختلفی به شرح زیر تقسیم می‌شود:
الف) رشته آب: مربوط به بندها، سدها و ساختمان نیروگاه آبی، سازه‌های هیدرولیکی و تونل‌های آب، مخازن آب، شبکه‌های توزیع آب، شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب، کانالهای انتقال آب و شبکه‌های آبیاری و زهکشی، سازه‌های دریایی و ساحلی، احداث حوضچه و استخرهای پرورش و تکثیر آبزیان، عملیات ساختمانی(سیویل) تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب
ب) رشته حمل و نقل: مربوط به ساخت راهها نظیر جاده‌های اصلی و فرعی، بزرگراهها، آزادراهها، راههای ریلی، باند فرودگاه، سیستم های انتقال هوایی پایه‌دار، تونل‌ها، پل‌ها، راه‌های زیرزمینی، سیستمهای حمل و نقل(تهیه، نصب، نگهداری و تعمیر تجهیزات) و راهداری و عملیات آسفالتی
ج) کاوشهای زمینی: مربوط به اکتشاف، حفاری، استخراج، حمل و بهره‌برداری از مواد غیر زنده موجود در پوسته زمین(در خشکی و آب)، کاوشهای غیر‌مستقیم روش خشکی، حفاری‌های آبی، هیدروکربوری و تزریق مواد و دفن زباله، کاوشهای دریایی، حفاری در بستر دریا و ژئوتکنیک، بهره‌برداری از مواد بستر دریا(به‌جز هیدروکربورها)، سیستمهای ثابت انتقال مواد در دریا و ایستگاههای آن شامل آب، فاضلاب، هیدروکربوری و دیگر مواد، آماده‌سازی، ساخت و بهره‌برداری از معادن رو باز(در خشکی) و آماده‌سازی، ساخت و بهره‌برداری از معادن زیرزمینی(در خشکی)
د) رشته کشاورزی: در زمینه جنگل‌کاری و درخت‌کاری، آبیاری، بهسازی و اصلاح اراضی، آبخیزداری و آبخوان‌داری، مالچ پاشی و تثبیت شن روان، عملیات زراعی، کاشت و برداشت محصولات عمده و استراتژیک، مرتع‌داری و ایجاد مراتع دست‌کاشت، ایجاد فضای سبز و نگهداری آن، امور دامپروری شامل(طیور، گاوداری، زنبورداری و گوسفند داری)، شیلات و آبزیان