گروه های بیمه ای

بیمه پول در گردش و پول در صندوق

معرفی بیمه نامه

بیمه پول در گردش و پول در صندوق
 
در بیمه‌‎نامه پول انواع وجوه نقد شامل انواع پول رایج (اسکناس، مسکوکات) و ارز و وجوه غیرنقد شامل انواع چک، سفته، تمبر، اوراق قرضه و مشارکت، شمش و سکه‌های طلا و نقره تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد بیمه پول مشتمل بر 2 زیررشته می‌باشد که عبارتند از:
بیمه وجوه و مسکوکات (درراه): بانک‌ها، موسسات و شرکت‌ها جهت انتقال پول از دفاتر خود به بانک‌ها و واحدهای تابعه و یا بالعکس و یا مقصدهای مختلف در داخل شهرها و بین شهرها در سراسر کشور در قبال خطرات تحت پوشش احتیاج به بیمه وجوه در راه دارند.
بیمه‌گذار متعهد می‌گردد که کلیه نقل و انتقالات پول را قبل و یا بلافاصله بعد از حمل سریعاً به اطلاع بیمه‌‌گر برساند و طی این اعلامیه مبدا، مقصد، مقدار پول نقل مکان یافته را قید نماید و بیمه‌گر طبق اطلاعیه‌های ارسالی و براساس مقدار واقعی مجموع پول‌های نقل مکان یافته با صدور گواهی حمل مراتب را تائید می‌نماید.
بیمه وجوه و مسکوکات در صندوق: بانک‌ها، موسسات و شرکت‌ها موجودی نقدی خویش اعم از وجه نقد و اوراق بهادار و مسکوکات را در تمام مدت شبانه‌روز در مقابل خطرات و حوادث در محدوده جغرافیایی کشور بیمه می‌نماید.
 
 

بازار هدف

بانکها/ صرافیها/ طلا فروشان/ موسسات و شرکتها/ کلیه بازرگانان، تجار، تولید کنندگان و تمامی افرادی که نوعی کالای ارزشمند را در سطح کشور جابجا می کنند به این بیمه‌نامه نیاز دارند.

کاتالوگ و فایلهای پیوست