گروه های بیمه ای

طرح نسیم مسئولیت حرفه ای پزشکان

معرفی بیمه نامه

طرح نسیم مسئولیت حرفه ای پزشکان
 
 
هر پزشکی در حرفه خود همواره سعی می نماید در درمان بیماران خود، دقت نظر و حساسیت زیادی داشته باشد تا سلامتی او را به وی بازگرداند. اما باز ممکن است اتفاقاتی در چارچوب حرفه پزشکی بوقوع پیوندد که مسئولیت جبران آن بر عهده پزشک باشد. این جبران خسارت در ماده 319 قانون مجازات اسلامی به صراحت بیان شده و بیان می دارد:
«هرگاه طبیبی گرچه حاذق و متخصص باشد، در معالجه‌هائی که شخصاً انجام می دهد یا دستور صادر می‌کند، هر چند با اذن مریض یا ولی او باشد، باعث تلف جان یا نقض عضو، یا خسارت مالی شود، ضامن است.»
لذا اگر پزشک قبل از معالجه، علاوه بر اذن از بیمار یا اولیاء یا سرپرستان یا نمایندگان قانونی آنها، برائت نیز اخذ نمایند، عمل انجام شده ضمان ندارد، البته درصورتیکه دو شرط دیگر یعنی مشروع بودن عمل و رعایت موازین علمی و نظامات دولتی را نیز رعایت کرده باشد.
با این توضیحات، مشاهده می گردد لازمه و پشتوانه یک طبابت مطمئن، علاوه بر دارا بودن تخصص و تعهد کاری، برخورداری از یک پشتوانه اطمینان بخش، به نام بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان می باشد.
توجه گردد که تعهد شرکت بیمه در این بیمه نامه، جبران خسارت های است که ناشی از معالجه، مداوا و عمل جراحی توسط پزشک ایجاد شده باشد، به شرط اینکه خسارت در مدت اعتبار بیمه‌نامه اتفاق افتاده باشد. با این حال چنانچه حداکثر پس از چهار سال از تاریخ پایان مدت بیمه، خسارتی اعلام شود که با توجه به دلایل و مستندات قانونی، انتساب آن به معالجه، مداوا و اعمال جراحی انجام شده در مدت اعتبار بیمه‌نامه محرز باشد، بیمه‌گر باز هم نسبت به پرداخت آن، متعهد خواهد بود.
شرکت بیمه سرمد در جهت رفاه حال جامعه محترم پزشکی کشور، اقدام به عرضه این بیمه نامه با لحاظ تخفیفات خاص و ویژه، از طریق شعب بانک صادرات ایران نموده است و لذا برای خرید آن، می توانید در فاز اول فروش به شعب منتخب بانک صادرات ایران در استانهای اصفهان و خراسان رضوی مراجعه نمائید.